Fot. prk24.pl
Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęli: prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński, burmistrz Kępic Magdalena Majewska i radny Słupska Tadeusz Bobrowski z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

- Symboliczny czek, który podczas wizyty w Słupsku wręczył mi premier Mateusz Morawiecki, to konkretne pieniądze. 700 tysięcy złotych, które otrzymaliśmy jako gmina Kobylnica pokryje w 50 procentach rozbudowę szkoły w Kończewie. Inne środki rządowe są wykorzystywane przy budowie dróg gminnych - powiedział Leszek Kuliński.

- Nasza gmina otrzyma 1,2 mln złotych z tzw. Tarczy Samorządowej. To świetna informacja dla gminy i dla naszych mieszkańców. Już wiemy, że te pieniądze wydamy na nowe mieszkania w Kępicach - powiedziała Magdalena Majewska.

- Klub Prawa i Sprawiedliwości był przeciw udzieleniu absolutorium dla prezydent Słupska. Po pierwsze nie został wykonany budżet miasta, a po drugie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w swoim sprawozdaniu rocznym pisze o problemach, z którymi boryka się ta placówka. Pani prezydent uważa, że nie ma żadnego problemu i bardzo emocjonalnie podeszła do mojej wypowiedzi - powiedział Tadeusz Bobrowski.

- Otrzymaliśmy 9,5 mln złotych z Tarczy Samorządowej. Pieniądze przeznaczymy na zagospodarowanie wód opadowych. Wcześniej środki z rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej przeznaczyliśmy na generalny remont ulicy Z. Augusta. Jeśli chodzi o dyskusję nad udzieleniem mi absolutorium, to opozycyjny klub ma takie prawo, aby inaczej oceniać moją pracę - powiedziała Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Samorządowcy rozmawiali również o kończącym się roku szkolnym, opłatach za wywóz nieczystości, sezonie turystycznym w regionie oraz absolutorium dla prezydent miasta Słupska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” 26.06.20