Fot. prk24.pl
Niepełnosprawni mieszkańcy Słupska mogą skorzystać w niedzielę z bezpłatnego dojazdu do lokalu wyborczego. Koordynatorem akcji, wzorem lat ubiegłych, jest Urząd Miejski w Słupsku – poinformowała rzeczniczka prasowa magistratu Monika Rapacewicz.

- Ofertę bezpłatnego dowozu do lokalu wyborczego kierujemy do osób z niepełnosprawnościami, które nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać, a wyrażają chęć wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach prezydenta RP - powiedziała Monika Rapacewicz.

28 czerwca transport zostanie zapewniony w godzinach 7.00 - 17.30. Monika Rapacewicz przekazała, że osoby nim zainteresowane proszone są o kontakt w wyżej podanych godzinach w dniu wyborów z centrum telefonicznym Urzędu Miejskiego w Słupku pod nr tel.: (59) 84 88 321.

Rapacewicz zaznaczyła, że samochody, które zostaną użyte do przewozu, posiadają podjazdy, ale nie są przystosowane do transportu wózków elektrycznych, ze względu na ich ciężar.

Koordynatorem akcji, wzorem lat ubiegłych, jest Urząd Miejski w Słupsku, jej partnerami: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. UNICEF oraz słupskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

PAP/iw