42 medali zdobyli zawodnicy Akademii Młodego Lekkoatlety podczas Mistrzostw Pomorza klubów LZS.

Świetny wynik po długiej przerwie uzyskała Marcelina Witek, która posłała oszczep na odległość 57,18m. Oprócz medali słupszczanie ustanowili rekord Polski w biegu 4x100 m. chłopców w kategorii U-16 z wynikiem 43,35s.

Złota sztafeta biegła w składzie: Kacper Kasprzyk, Jan Gostomczyk, Oliwier Kołodziejski i Marek Zakrzewski. Trenerem biegaczy jest były mistrz świata i aktualny rekordzista Polski na 400 m. Tomasz Czubak. Marek Zakrzewski wygrał także bieg na 100 m., a Jan Gostomczyk - na 300 m.

Wśród dziewcząt Hanna Grabowska zdobyła złoto w skoku wzwyż. Ponadto Małgorzata Miedziewska i Kewin Małek w wieloskoku osiągnęli najlepsze wyniki w Polsce w kategorii U-16.

Medalistów dekorował prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha. Trenerem i prezesem klubu AML jest Bernadeta Kopeć.

Co mówili podczas zawodów trenerzy słupskich lekkoatletów? Relacja dźwiękowa poniżej.