Po dramatycznej końcówce Bytovia Bytów pokonała na własnym boisku Legionovię Legionowo 4:3 w ramach 31. kolejki drugiej ligi. Dla „Czarnych wilków” bramki zdobyli Piotr Giel oraz Karol Czubak, który skompletował hat-tricka. Na meczu po raz pierwszy od początku pandemii pojawili się kibice.

Bytovia do przerwy prowadziła 2:0 po trafieniach Giela i Czubaka. W 60. minucie gola kontatkowego dla gości strzelił Karol Podliński. 12 minut później Legionovia Legionowo prowadziła 3:2 po golach Michała Bajdura. Podopieczni Adriana Stawskiego zdołali wyrównać 2 81. minucie. W doliczonym czasie gry bytowianom udało się przechylić szalę zwycięstwa za sprawą Czubaka.

Piotr Giel powiedział, że mecz był prawdziwym horrorem: - Przelaliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. To cieszy, Mamy 3 punkty i zajmujemy obecnie 5. miejsce w lidze. Przedostatnia pozycja Legionovii nie odzwierciedla potencjału tego zespołu. Wygrała w Łodzi z Widzewem i zremisowała z GKS-em Katowice.
Karol Czubak podzielił zdanie swojego kolegi z zespołu: - Stworzyliśmy taką dramaturgię naszym kibicom. Chcieliśmy, by ta druga połowa ułożyła się dla nas inaczej. Mieliśmy ją kontrolować. Na szczęście udało się strzelić dwa gole w końcówce i dzięki temu trzy punkty zostały w Bytowie.

Trener Bytovii Adrian Stawski podziękował natomiast kibicom: - Bardzo mocno nas wspierali. Kiedy, po dobrej pierwszej połowie, mecz nie układał się po naszej myśli, to do samego końca czuliśmy ich wsparcie. Proszę, żebyście byli z nami do samego końca.

Szkoleniowiec powiedział, że gra jego podopiecznych w drugiej połowie zostanie poddana analizom: - Nie kleiło nam się nic w tych ostatnich 20 minutach. Brawa dla drużyny, że podniosła się. Strata goli na pewno nie wpłynęła dobrze na zawodników.
Bytovia Bytów zajmuje 5. miejsce w II lidze. Podopieczni Adriana Stawskiego zgromadzili 47 punktów. Liderem jest Górnik Łęczna.

W 32. kolejce Bytovia zmierzy się na wyjeździe z Garbarnią Kraków.

Bytovia Bytów - Legionovia Legionowo 4:3 (2:0)

Bramki: Piotr Giel 4, Karol Czubak 32, 81, 90 - Karol Podliński 60, Michał Bajdur 65, 72.

Bytovia: 33. Maciej Gostomski - 26. Deleu, 34. Adrian Piekarski, 29. Michał Rutkowski, 2. Adrian Bielawski - 11. Michael Ameyaw, 55. Paweł Zawistowski, 10. Przemysław Lech (74, 20. Daniel Feruga), 14. Adrian Kwiatkowski (77, 8. Mateusz Szela) - 68. Karol Czubak, 9. Piotr Giel.