Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie Andrzej Mielcarek, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie Ryszard Patkowski oraz rzeczniczka prasowa z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Natalia Dorochowicz.

Dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Andrzej Mielcarek

Pod koniec marca koszaliński Bałtycki Teatr Dramatyczny obchodził swoje 70-lecie. „Makbet” w reżyserii Pawła Palcata był głównym punktem obchodów.

Andrzej Mielcarek na antenie Polskiego Radia Koszalin opowiedział o nadchodzących wydarzeniach: - 10 maja o godzinie 19.00 „Makbet” znowu zostanie odegrany w naszym teatrze. Bilety jeszcze są, dlatego wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

Dyrektor Bałtyckiego Teatru Andrzej Mielcarek zaznaczył również, że jubileusz to okazja, by podkreślić ważną rolę teatru dla miasta: - Bałtycki Teatr Dramatyczny od początku ma silny wpływ na lokalną społeczność, nie tylko na swoich widzów. Jest elementem budującym lokalną tożsamość, oddziałuje na naszą wrażliwość czy sposób myślenia.

Dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - Andrzej Mielcarek

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie - Ryszard Patkowski

5 maja obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ryszard Patkowski opowiedział o problemach osób dotkniętych nieuleczalnymi wadami: - Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie wynikają z ich dysfunkcji, lecz braku odpowiedniego przystosowania środowiska.

- Musimy przede wszystkim pamiętać, że osoby z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną istnieją i że mają takie same prawa, pragnienia i marzenia jak osoby pełnosprawne - dodał.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie - Ryszard Patkowski

Rzeczniczka prasowa z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Natalia Dorochowicz

Za nami długi weekend majowy. Natalia Dorochowicz z pogotowia ratunkowego opowiedziała jak przebiegła tegoroczna majówka: - Przedłużony weekend to zawsze wzmożony ruch na drogach i większe ryzyko wypadku. Dla pogotowia ratunkowego to intensywny czas pracy. Według statystyk na terenie Koszalina odnotowaliśmy 195 wyjazdów zespołów medycznych.

Jak poinformowała Natalia Dorochowicz - nadal dużym problem są osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu: - Zazwyczaj zgłoszenia dotyczą wypadków drogowych. Niestety podczas tych kilku dni nadużywany jest alkohol i to on często bywa przyczyną wypadków.

Rzeczniczka prasowa z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Natalia Dorochowicz