Jarosław Rochowicz

j.rochowicz@radio.koszalin.pl
94 347 09 02

O autorze

Pomiędzy. To słowo chyba najlepiej oddaje moją osobę. Gdzieś w młodości zapragnąłem wyruszyć w świat drogą dobrze znaną dojrzałości. Korzystając z okazji (tych drogowych oczywiście), miałem możliwość włóczyć się po pustyni Kara-Kum, podróżować najdłuższym pociągiem świata w Mauretanii, czy zdobyć we flanelowej koszuli Ararat. Kocham podróże i tę miłość traktuję bardzo poważnie. Zdarzają się nawet kwiaty. Odwiedziłem autostopem kilkadziesiąt krajów w Europie, Azji i Afryce z uśmiechem na ustach – głównie na ustach mieszkańców tych cudownych miejsc. Wiem jednak, że nie wszędzie świat tak wygląda, dlatego interesuję się tematami międzynarodowymi. Bez elementarnego zrozumienia tych relacji, tych u podstaw wielu kultur - nie mógłbym za dużo powiedzieć o sobie i tym bardziej o Polsce. Wydaje mi się, że warto patrzeć na świat pod odpowiednio szerokim kątem. Plecak jednak od czasu do czasu lądował w szafie... Co wtedy? Z racji wykształcenia mnóstwo frajdy sprawiają mi tematy związane z nowymi technologiami, aplikacjami, dronami i całą stertą innych gadżetów. Bardzo lubię również Seattle i to nie za bezsenność. Muzycznie ten region bardzo mi imponuje. W Polskim Radiu Koszalin pewnego dnia „rozstawiłem” namiot na dłużej. Wychodzę z niego z przyjemnością, by między innymi prowadzić Radiowy Klub Obieżyświata i organizować spotkania z podróżnikami. Lubię nie wiedzieć i rozmawiać w nieskończoność. To pewnie wada. Rok 2016 to dla mnie nowa podróż. Syn Ignacy. Pomiędzy. Tak! To słowo zdecydowanie najlepiej oddaje moją osobę.
RozwińZwiń
2 września 16:47 Kończy się wyprawa kamperem do Azji. Ostatnia relacja z Dagestanu [RELACJA 30] Andrzej i Ela znajdują się na przedmieściach stolicy Dagestany, czyli Machaczkały. Mieszka tam wiele narodów i każdy z nich ma swój własny język. Żyją tam m.in. Tatowie, Żydzi górscy i oczywiście Rosjanie. 26 sierpnia 10:03 Źródło: Redakcja Azerbejdżan od środka. Poszukiwania polskich śladów w Baku [RELACJA 29] Ela i Andrzej zaparkowali na plaży, nad Morzem Kaspijskim. Teraz znajdują się około 75 kilometrów od stolicy Azerbejdżanu, czyli Baku. Ostatni tydzień minął im całkiem dobrze, choć wysokie temperatury dawały o sobie znać. Jaki zatem był ich pobyt w Baku? 21 sierpnia 11:28 Źródło: Redakcja Jacht Por Favor znów w trasie. Tym razem odwiedziliśmy załogę w Jastarni [ZDJĘCIA] Rejs jest nagrodą za pracę na rzecz Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Uczestnicy mogą żeglować przez kilka dni po Zatoce Gdańskiej 19 sierpnia 10:56 Źródło: Redakcja W końcu Azerbejdżan ! Stiwi, Ela i Andrzej opuszczają piekielnie gorący Iran i docierają nad Morze Kaspijskie [RELACJA 28] Nasi podróżnicy właśnie dzisiaj dotarli do Astary, portowego miasta w południowym Azerbejdżanie. 5 sierpnia 09:09 Ela i Andrzej Mellerowie podsumowują swoją podróż przez Afganistan [RELACJA 26] Co ich najbardziej zaskoczyło? Jak żyje się w tym niebezpiecznym kraju? Czy jest nadzieja dla tej części świata? 29 lipca 10:51 Źródło: Redakcja Kolejne rejsy z młodzieżą po Zatoce Gdańskiej [WIDEO] Po raz kolejny jacht Por Favor zabrał na rejs najzdolniejszą młodzież 28 lipca 15:25 Zielone oazy, posągi Buddy i gościnni Hazarowie. Witamy w Bamianie! [RELACJA 25] Dziś w audycji łączymy się z afgańskim Bamianem. To wyjątkowe miejsce o arcyciekawej historii i wspaniałych krajobrazach. 21 lipca 14:45 Ela i Andrzej docierają do stolicy Afganistanu [RELACJA 24] Kabul to miasto z wielką historią, ale i z niezwykle trudną teraźniejszością
15 lipca 12:47 Ela i Andrzej docierają do afgańskiego Heratu [RELACJA 23] Jakie przygody im towarzyszą? Czy poradzą sobie w tak niebezpiecznym kraju? 7 lipca 15:23 Źródło: Redakcja Niebawem Ela i Andrzej dotrą do Afganistanu [RELACJA 22] Ela i Andrzej ostatnie dni w Iranie spędzają w miejscowości Meszhed. Już za chwilę nasi podróżnicy będą w Afganistanie, czyli dotrą do celu swojej podróży. Czego spodziewają się po tym tajemniczym kraju? Jak wygląda ich plan na podróż przez jeden z najniebezpieczniejszych krajów na świecie? Czy uda im się dotrzeć do Kabulu i - co najważniejsze - czy uda im się bezpiecznie wrócić do kraju?
Więcej »