fot. Cezary Szewczyk
W województwie zachodniopomorskim nie odnotowano wzrostu patologii społecznej, a wyraźnie rośnie liczba urodzin i odnotowano ogromny spadek ubóstwa. Pieniądze z programu rodziny przeznaczały przede wszystkim na życie i wspólny wypoczynek.

Rok działania programu Rodzina 500+ w województwie zachodniopomorskim podsumował dziś w Sławnie wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz:

- Z danych, które posiadamy wynika, że przed wprowadzeniem programu 500+ prawie 12 proc. dzieci żyło w skrajnym ubóstwie. Dziś to jedynie 0,7 proc. - podkreślił Marek Subocz.

Wicewojewoda poinformował również, że rozwiązana została sprawa karetki w Lejkowie.

- Trwają prace nad ustawą o państwowym ratownictwie medycznym, która uwzględnia nową formę zawierania umów. W ramach nowej umowy karetka w Lejkowie będzie funkcjonowała minimum do czerwca 2018 roku - dodał Marek Subocz.

Uczestniczący w konferencji w Sławnie wicekurator oświaty Robert Stępień mówił z kolei o wdrażaniu reformy oświatowej.

- Prace przebiegają zgodnie z założeniami, teraz tworzone są arkusze organizacyjne szkół. To bardzo ważny moment dla szkół, bo decyduje m.in. o liczbie klas i liczbie zatrudnionych nauczycieli. Kurator oświaty będzie opiniował arkusze organizacyjne  - powiedział wicekurator Robert Stępień.

Reforma oświatowa przewiduje między innymi likwidację gimnazjów, wprowadzenie ośmioletniej szkoły podstawowej, czteroletnich liceów i pięcioletnich techników.

csz/ar

Posłuchaj

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz o programie 500+ Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz o karetce w Lejkowie Wicekurator oświaty Robert Stępień o wdrażaniu reformy oświatowej