W pierwszej godzinie audycji rozmawiać będziemy o marzeniu wielu Polaków, o wypoczynku połączonym z leczeniem, albo co najmniej poprawą kiepskiej kondycji fizycznej lub psychicznej. Pobyt w sanatorium kiedyś kojarzył się z fundowanym przez państwo bezpłatnym wypoczynkiem w atrakcyjnych miejscowościach, wieczorkami zapoznawczymi i innymi przyjemnościami. Pobyt w sanatorium bywał okazją do zawiązywania znajomości, często z poważnymi konsekwencjami, stawał się tematem opowieści i anegdot. Na pobyt w sanatorium stać było prawie każdego Polaka, bo sponsorem pobytu było państwo.

W czasach gospodarki wolnorynkowej zmieniły się także i same sanatoria i zasady przydzielania skierowań i w końcu zasady odpłatności za pobyt, badania i zabiegi. Jak jest dzisiaj , co zrobić by uzyskać miejsce w sanatorium, o tym w Wieczornych Spotkaniach po godzinie 20.

W drugiej godzinie reportaż Mateusza Sienkiewicza pt. „Pan Stanisław na głębokich wodach”.

Uczniowie lęborskiego gimnazjum potrafią bawić się nauką. W ramach projektu "Pan Stanisław" naukowcy z kraju i z zagranicy opowiadali młodzieży o tajnikach kosmosu.Teraz naukowa podróż zeszła na ziemię. A właściwie na morskie głębiny. Uczniowie mogli poznać w praktyce szczegóły szkolenia przyszłych marynarzy.

O tym interesującym przedsięwzięciu w Wieczornych Spotkaniach.

Zaprasza Andrzej Rudnik