W pierwszej godzinie audycji zajmiemy się wzrokiem, a dokładniej problemami z leczeniem zdarzających się coraz częściej schorzeń tego najważniejszego zmysłu człowieka. Gwałtowny rozwój cywilizacji, zanieczyszczenie środowiska, korzystanie z coraz większej liczby urządzeń emitujących szkodliwe promieniowanie, profilaktyka na niskim poziomie - to tylko niektóre czynniki prowadzące do zaburzeń widzenia. Rośnie liczba osób oczekujących na operacje i zabiegi okulistyczne, np. zaćmy, ale niestety nie rośnie liczba lekarzy okulistów i specjalistycznych przychodni.

Jak długo czeka się na operację, dlaczego słabo dbamy o wzrok, co robić, by ustrzec się chorób oczu - o tym w Wieczornych Spotkaniach.

W drugiej godzinie reportaż pt. „Sieci śmierci”.

W grudniu 1959 roku podczas dziewiczego rejsu ze Świnoujścia do Ustki, tuż przy wejściu do usteckiego portu zatonął kuter „Łeb 30”. Zginęło 5 osób. Przyczyny tragedii i przebieg akcji ratowniczej przez kilkadziesiąt lat budziły olbrzymie wątpliwości. Dopiero po ponad 50 latach odtajniono dokumenty dotyczące tej katastrofy.

W Wieczornym Domu Kultury relacja z festiwalu „Integracja Ty i Ja”.

Zaprasza Andrzej Rudnik