fot. mł.bryg. A.Janaszkiewicz
W związku ze śnieżycami straż pożarna interweniowała 500 razy - informuje Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Strażacy udzielali pomocy kierowcom podczas kolizji drogowych. Bożena Wysocka podkreśla, że w nocy warunki na drogach były trudne, ale nie było ofiar śmiertelnych.

GDDKiA poinformowała, że śnieg powoduje utrudnienia na drogach w 11 województwach, a błoto pośniegowe zalega na trasach w sześciu województwach. W południowej i wschodniej części województwa mazowieckiego, a także w województwie lubelskim, łódzkim, we wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w zachodniej i północnej części dolnośląskiego oraz południowej województwa podlaskiego.

GDDKiA informuje, że na drogach krajowych pracuje 774 pojazdów usuwających błoto pośniegowe i śnieg z dróg.

Dziś zima da się we znaki głównie na południu kraju. „Temperatura utrzyma się na poziomie - 5, - 6 C, natomiast opady śniegu nie będą tak intensywne jak minionej nocy” - informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Małgorzata Tomczuk.

Z soboty na niedzielę najzimniej ma być na wschodzie i południu kraju. „Tam temperatura wyniesie - 11, - 12 C”, mówi Małgorzata Tomczuk. Synoptyk dodaje, że w centrum termometry wskażą - 8 C, a na Wybrzeżu: - 5 C.

IAR/ez