fot. Fundacja Dzieła Nowego Tysiąclecia/Facebook
Kilkuset studentów, stypendystów fundacji przebywa na letnim obozie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dziś zwiedzają Kołobrzeg. Spotkali się także z kardynałem Kazimierzem Nyczem.

Kardynał zaznaczył, że m.in. dzięki takim spotkaniom można prowadzić ewangelizację: - Ewangelizować można zawsze i wszędzie. Także nad morzem. Stypendyści fundacji swoim zachowaniem, swoim entuzjazmem, swoją nadzieją są tego najlepszym dowodem.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia pomaga dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin w osiągnięciu celu, jakim jest edukacja zgodna ze zdolnościami i marzeniami młodych ludzi.

- Dzięki stypendiom studiuję w Krakowie informatykę. Na pewno jest mi dużo łatwiej realizować swoje marzenia i pasje. Lubię czytać książki więc mogę sobie na nie pozwolić i studiować - powiedział nam jeden ze stypendystów.

Stypendyści w czasie obozu letniego maja jeszcze w planach m. in. odwiedziny Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. W niedzielę zaś wystąpią z koncertem w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego.

kk/ar

fot. Fundacja Dzieła Nowego Tysiąclecia/Facebook

Posłuchaj

kardynał Kazimierz Nycz
stypendyści