fot. Smolik/Kev Fox/FB
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowaliśmy dla Was 4 niesamowite koncerty!

To będzie muzyczny listopad w Polskim Radiu Koszalin! W naszym Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena odbędą się następujące koncerty: „100 na 100, czyli Sto Piosenek na Stulecie Niepodległości” (10 listopada godz. 20:00), Smolik / Kev Fox (16 listopada godz. 18:00), Kamil Piotrowicz Sextet (21 listopada godz. 19:00), Jarego Oddziału Zamkniętego (22 listopada godz. 18:00).

Koncert „100 na 100, czyli Sto Piosenek na Stulecie Niepodległości”

Muzyczne świętowanie 100-lecia niepodległości Polski rozpoczniemy już w tę sobotę o godzinie 20:00. Głosami słuchaczy powstała lista najpiękniejszych i najważniejszych polskich piosenek całego stulecia. W każdy piątek września i października, w audycji „Na dobry dzień”, prezentowaliśmy kolejne utwory - po 10 piosenek w każdym tygodniu, rozpoczynając od setnej pozycji.

Podczas podsumowującego akcję koncertu „100 na 100” w studiu koncertowo- nagraniowym Polskiego Radia Koszalin muzycy z naszego regionu zaprezentują pierwszą dziesiątkę listy.

Smolik / Kev Fox

16 listopada o godzinie 18:00 w naszym studiu nagraniowo-koncertowym odbędzie się kolejny koncert - tym razem pojawią się SMOLIK/KEV FOX.

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Andrzej Smolik to człowiek orkiestra: kompozytor, producent, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Kev Fox to angielski wokalista, gitarzysta i kompozytor związany ze sceną Manchesteru, autor kilku solowych płyt. Obdarzony charakterystycznym chropowatym głosem, obecnie Sopocianin.
Nagrany w 2015 roku album "Smolik/Kev Fox" uzyskał status platynowej płyty i zdobył nagrodę Fryderyka dla albumu roku w kategorii "elektronika i alternatywa". W Studiu im. Czesława Niemena zaprezentują m.in. najnowszą ep. "Queen Of Hearts".

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:

 1. Pierwsza pula miejsc dostępna od 12 listopada (od północy) pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl (50 miejsc),
 2. Druga pula - dla tych, którzy od 12 do 15 listopada (od godz. 10:05 do 13:00) będą słuchać audycji "Radia Koszalin na dobry dzień".

Kamil Piotrowicz Sextet

21 listopada (o godz. 19:00) w naszym Studiu Nagraniowo - Koncertowym im. Czesława Niemena zagra Kamil Piotrowicz Sextet.

To drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Zespół wydał swój pierwszy album - "Popular Music" - jesienią 2016 roku i szybko przykuł ogólnopolską uwagę. Album został nominowany do nagrody "Fryderyk 2017" Polskiej Akademii Fonograficznej za najlepszy jazzowy album roku 2016.

W Studiu Polskiego Radia Koszalin czas na premierę drugiego albumu!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
 1. Pierwsza pula miejsc dostępna od 17 listopada (od północy) pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl (50 miejsc),
 2. Druga pula - dla tych, którzy od 19 do 21 listopada (od godz. 10:05 do 13:00) będą słuchać audycji "Radia Koszalin na dobry dzień".

Jary Oddział Zamknięty

W czwartek, 22 listopada, o godzinie 18:00 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena odbędzie się koncert zespołu Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY.

To powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacja Krzysztofa Jaryczewskiego. JARY to lider, założyciel i wokalista występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu Oddział Zamknięty.

Zespół wystąpi w składzie:
 • Krzysztof JARY Jaryczewski - wokal, gitara, harmonijka ustna;
 • Zbyszek Bieniak - wokal, chórki
 • Krzysztof Zawadka - gitara, chórki;
 • Andrzej Pierwiastek Potęga - gitara basowa, chórki;
 • Michał Biernacki - perkusja.
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
 1. Pierwsza pula miejsc dostępna od 17 listopada (od północy) pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl (50 miejsc),
 2. Druga pula - dla tych, którzy od 19 do 22 listopada (od godz. 10:05 do 13:00) będą słuchać audycji "Radia Koszalin na dobry dzień".
Zapraszamy na wszystkie koncerty!

Partner wydarzeń: