fot. pixabay.com
Jacek Woźniak – nowy przewodniczący rady miasta w Kołobrzegu zapowiedział, że funkcja przewodniczącego będzie rotacyjna. Będą ją pełnić kolejno przedstawiciele tych klubów radnych, które będą sprawować władzę w radzie miasta.

Zaznaczył, że to nowość w kołobrzeskim samorządzie: - Oznacza to, że w tym miejscu za rok spotkacie państwo innego przewodniczącego.

Jacek Woźniak, podczas pierwszej sesji nowej rady miasta, został wybrany przewodniczącym dzięki głosom PiS oraz przedstawicieli własnego komitetu wyborczego. Maciej Bejnarowicz, radny PiS, przyznaje, że takie rozwiązanie jest elementem porozumienia dotyczącego funkcjonowania rady: - Doszliśmy do porozumienia, że funkcja przewodniczącego rady miasta będzie rotacyjna. W pierwszym rzędzie obejmie ją przedstawiciel klubu Jacka Woźniaka.

Zdaniem przedstawiciela Kołobrzeskich Razem, Dariusza Zawadzkiego dowodzi to, że PiS wspólnie z klubem Jacka Woźniaka pełnią władzę w radzie miasta: - Prawo i Sprawiedliwość oraz komitet wyborczy Jacka Woźniaka realnie pełnią realną władzę w radzie miasta i ponoszą odpowiedzialność za uchwały i inne jej decyzje. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że zarówno jedna, jak i druga strona przed wyborami wypierała się rozmów i porozumień między sobą.

W kołobrzeskiej radzie miasta zasiada 21 rajców. Dziesięcioro z nich to członkowie klubu Kołobrzeskich Razem, sześć osób tworzy klub PiS zaś pięć - to przedstawiciele komitetu Jacka Woźniaka.

kk/ar

Posłuchaj

Maciej Bejnarowicz, radny PiS
Jacek Woźniak, przewodniczący kołobrzeskiej rady miasta
Dariusz Zawadzki, przedstawiciel Kołobrzeskich Razem