Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej, firma GlobalLogic i Urząd Miasta Koszalin mają przyjemność zaprosić uczniów i studentów miasta Koszalin do uczestnictwa w konkursie „Zaprogramuj swoją przyszłość w Koszalinie – Edycja 3”, który odbędzie się 18.01.2019 w Centrum informatycznym Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, którzy interesują się programowaniem. Celem jest zachęcenie młodych ludzi do związania przyszłości z Koszalinem. Organizatorami są Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej, firma Globallogic i Urząd Miejski w Koszalinie. Przewidziano cenne nagrody.

Uczestnicy konkursu będą mieli do rozwiązania 6 zadań (muszą to zrobić w 2 godziny). Przewidziano dwie tury konkursowe: w godzinach 10:00-12:00 i 13:00-15:00.

Uczestnikiem może zostać osoba, która opanowała umiejętności programowania w jednym z następujących języków: C++, Python, C#, Java. Uczestnicy wybiorą preferowany język programowania dla każdego z zadań konkursowych. Osoby programujące w ogólnie znanych językach programistycznych będą miały równe szanse wykazania się wiedzą praktyczną podczas rozwiązywania zadań konkursowych.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 16 stycznia oraz w dniu konkursu. Osoby, które zamierzają wziąć udział w konkursie, powinny zarejestrować się w na stronie internetowej Biura Karier Politechniki Koszalińskiej. Wręczenie nagród zaplanowano na 25 stycznia 2019 r.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj