fot. Renata Pacholczyk
W tym roku przebiega pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem ogólnopolskiej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Koszalinie będzie kwestować prawie trzysta osób. Około stu pięćdziesięciu wolontariuszy będzie działać m.in. w Połczynie-Zdroju, Świeszynie, Polanowie oraz Mścicach.

- Antonina, najmłodsza wolontariuszka, ma rok i dwa miesiące. Najstarszy wolontariusz ma natomiast 69 lat - powiedziała Agnieszka Gostomczyk z koszalińskiego sztabu WOŚP.

Policjanci zwracają uwagę na bezpieczeństwo.

- Nie kwestujemy w ciemnych miejscach. Musimy mieć również naładowany telefon. Z nieletnimi wolontariuszami powinni być dorośli - podkreślił Robert Faryniarz z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Koszalińscy wolontariusze są już przygotowani do WOŚP.

- Chcemy pomagać i lubimy pomagać. Kiedyś możemy tego sprzętu potrzebować - mówili.

W zeszłorocznej zbiórce koszaliński sztab orkiestry zebrał ponad 341 tysięcy złotych. Od początku zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do placówek medycznych w mieście trafił sprzęt o wartości prawie trzech milionów złotych.

Bałtyckie morsy również zagrają dla WOŚP. Wielbiciele zimnych kąpieli z Mielna i Koszalina spotkają się w południe na mieleńskiej plaży.

- Zawsze angażujemy się w WOŚP. Będziemy się również kąpać. Mam nadzieję, że Bałtyk będzie rozszalały - wtedy będzie ciepło – powiedziała Aldona Prusinowska z Mieleńskiego Klubu Morsów Eskimos.

Akcja „Bałtyckie Morsy grają dla Orkiestry” odbędzie się także w Kołobrzegu i wielu innych miejscach nad Bałtykiem.

ak/rp/rż

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Agnieszka Gostomczyk z koszalińskiego sztabu WOŚP
wolontariusze o idei pomagania
Robert Faryniarz z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie
Aldona Prusinowska z Mieleńskiego Klubu Morsów Eskimos