AZS Koszalin przegrał na własnym parkiecie ze Stelmetem Zielona Góra 72:81. Dla Biało-Niebieskich była to trzynasta porażka w sezonie. W drużynie zadebiutował również nowy rozgrywający Torey Thomas.

Początek meczu był lepszy dla Stelmetu. Najpierw dwa punkty zdobył Sokołowski, chwilę później dwa „oczka” dołożył spod kosza Sakić. Pierwsze trafienie - za dwa - dla gospodarzy zdobył natomiast Drew Brandon. Gra była wyrównana niemal do trzeciej minuty pierwszej kwarty. Na parkiecie pojawił się także Torey Thomas, nowy rozgrywający AZS-u. Po chwili zdobył trzy punkty. Stelmet odpowiedział za to serią rzutów za trzy. Najpierw Starks, po nim Koszarek, a na koniec Zamojski. Po pierwszych dziesięciu minutach AZS przegrywał ze Stelmetem 16:22.

W drugiej kwarcie Stelmet zaczął uciekać. Zielonogórzanie trafiali nawet przez ręce. Dla podopiecznych Igora Jovovicia za dwa trafiali Hrycaniuk oraz Matczak, natomiast za trzy - dodatkowo wykorzystał rzut wolny - Sokołowski. Koszalinianie potrafili odpowiedzieć jedynie trafieniem w ostatnich sekundach Brandona. Do przerwy Akademicy przegrywali ze Stelmetem 37:57.

W trzeciej odsłonie podopieczni Marka Łukomskiego dokonali czegoś niemożliwego - zaliczyli serię 14:2 i mieli szansę wygrać całe spotkanie. Dobrą skutecznością odznaczali się Brandon i Thomas - to właśnie on wziął na siebie odpowiedzialność i dał nadzieję na zwycięstwo. Punkty zdobywał również Marko Tejić.

W ostatnich dziesięciu minutach koszalinianom zabrakło sił. Dwóch ważnych rzutów wolnych nie wykorzystał Tejić. Goście wykorzystali to - Devoe trafił za dwa. Po chwili już Sokołowski za trzy i zrobiło się 70:77. Dzieła dokończył natomiast Adam Hrycaniuk. Ostatecznie Akademicy ulegli Stelmetowi 72:81.

AZS Koszalin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 72:81 (16:22, 21:35, 25:10, 10:14)

AZS: Torey Thomas 23, Drew Brandon 17, Dragoslav Papić 11, Marko Tejić 8, Brandon Walters 7, Bartosz Bochno 3, Jacek Jarecki 2, Grzegorz Surmacz 1, Alan Czujkowski 0,  Marek Zywert 0.

Stelmet: Łukasz Koszarek 13, Markel Starks 12, Przemysław Zamojski 12, Adam Hrycaniuk 11, Zeljko Sakić 9, Michał Sokołowski 7, Gabe Devoe 6, Jarosław Mokros 5, Darko Planinić 4, Filip Matczak 2.