fot. Jacek Żukowski
Zawodnicy Akademii Młodego Lekkoatlety zdobyli 21 medali na Ogólnopolskim Mityngu pamięci Ireny Szewińskiej. Podczas tych zawodów rozegrano również Halowe Mistrzostwa Polski U-16.

W Toruniu rywalizowało w różnych konkurencjach ponad 400 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Dla większości młodych sportowców była to pierwsza w życiu okazja do rywalizacji z zawodnikami innych klubów. Dla trenerów, na początku sezonu lekkoatletycznego, był to znakomity sprawdzian formy swoich podopiecznych.

Bardzo duży sukces i znakomity wynik uzyskała 13-letnia Milena Patejuk z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku. Milena pokonała poprzeczkę na wysokości 168 cm. - Nie ma oficjalnych rekordów Polski w tej kategorii wiekowej, jednak to nie zmienia faktu, że osiągnęła najlepszy wynik w hali w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii wiekowej U-14 - mówi Bernadeta Kopeć, trenerka rekordzistki.

W Arenie Toruń młodzi adepci „królowej sportu” rywalizowali m.in. w biegach: na 60 m, 60 m ppł, 200 m, 300 m, 600 m, 1000 m oraz skokach: wzwyż, w dal, o tyczce, a także w pchnięciu kulą. - Sukcesy moich podopiecznych są wprost kosmiczne. Wróciłam do domu pełna entuzjazmu. Trenujemy od 4 lat i już widać znakomite efekty naszej ciężkiej pracy - dodała Bernadeta Kopeć.

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski