fot. Jacek Żukowski
Z parlamentarzystą pełniącym obowiązki prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 26., obejmującym Słupsk oraz powiaty: słupski, lęborski, człuchowski, bytowski i chojnicki rozmawiał Andrzej Watemborski.

Poseł Mrówczyński podkreślał, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości mówiło się o strategii zrównoważonego rozwoju: - Zaniedbywane były małe miejscowości i miasteczka, stąd pomysł śp. posłanki Jolanty Szczypińskiej o powołaniu oddzielnego okręgu słupskiego. To pozwala nam wzmocnić nasze działania i zwiększa nasze możliwości w walce o środki finansowe dla naszego regionu. Chciałbym, aby rozwój w naszym regionie był szybszy.

Gość audycji ocenił również stan infrastruktury drogowej: - Co najmniej dziesięć dróg w naszym regionie powinno być poprawione. Na razie naprawiane są tylko pewne odcinki. Od początku kadencji zabiegam, aby zostało więcej środków przeznaczonych z urzędu marszałkowskiego na drogi lokalne. Stan dróg wojewódzkich jest bardzo ważny, ale muszą być dobre również drogi krajowe. Trasa S6  powinna być jak najszybciej oddana do użytku.

Parlamentarzysta odniósł się również do pomysłu utworzenia województwa środkowopomorskiego:- Trzeba do tego tematu wrócić, ale dopiero po wyborach parlamentarnych.

red./jż 

Posłuchaj

rozmowa z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim