fot. wikipedia
Klub Brydżowy KONTRA zaprasza na I Mistrzostwa Województwa Młodzików w Brydżu Sportowym, które odbędą się 18.06.2019r w Sarbinowie w Centrum Edukacji Ekologicznej o godzinie 10.30.

Klub Brydżowy KONTRA działa jako stowarzyszenie od 2009 r. Celem naszej działalności jest popularyzacja brydża sportowego, zapewnienie udziału zespołów z regionu w rozgrywkach ligowych i turniejach brydżowych oraz zapewnienie miłej i kulturalnej rozrywki wszystkim sympatykom tej gry w regionie.

Członkami stowarzyszenia są zarówno mieszkańcy Koszalina, jak i powiatu koszalińskiego. Obecnie prowadzi dwie drużyny licencjonowanych zawodników biorących udział w rozgrywkach II i III ligi DMP. Stowarzyszenie organizuje również cotygodniowe lokalne turnieje brydża sportowego, w których biorą udział zarówno amatorzy, jak i gracze posiadający licencje PZBS.

Nasi brydżyści biorą udział i odnoszą sukcesy zarówno w rozgrywkach wojewódzkich, jak i ogólnopolskich, plasując się na czołowych miejscach Grand Prix Polski oraz Grand Prix Pomorza Zachodniego. Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina z uwagi na sukcesy organizacyjne i sportowe został zaliczony do prestiżowego cyklu rozgrywek Grand Prix Pomorza Zachodniego, a przez Zarząd PZBS został zakwalifikowany jako turniej dwugwiazdkowy.

Klub chciałby w tym roku pokazać społeczności brydżowej regionu nie tylko sprawną organizację (profesjonalna kadra sędziowska, wyniki prezentowane na bieżąco na ekranie w trakcie turnieju), ale również zapewnić atrakcyjność turnieju poprzez możliwość zdobycia w nim wielu cennych nagród rzeczowych oraz punktów klasyfikacyjnych, co z kolei przyciągnie znanych graczy i jeszcze bardziej podniesie prestiż i rangę tego turnieju.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.


aj