fot. UM Koszalin
Wcześniejsze cztery postępowania przetargowe unieważniono ze względu na bardzo wysokie propozycje kosztów realizacji inwestycji.

Władze miasta mają problem z odnalezieniem wykonawcy, który w ustalonym budżecie wybuduje nowy Amfiteatr. Dlatego samorząd dołożył do planowanej inwestycji 10 mln zł, co przełożyło się na fakt, że do dyspozycji na realizację są łącznie 34 mln zł. Jednocześnie odchudzono plany samej inwestycji, rezygnując z niektórych elementów oświetlenia, wyposażenia technicznego sceny, wyposażenia elektroakustycznego, wprowadzono tańsze rozwiązania techniczne, zastąpiono niektóre materiały tańszymi.

Mimo tych zabiegów złożona w przetargu oferta firmy Budimex jest o 2 mln 870 tys. zł droższa od funduszy, które zostały przeznaczone na realizację zadania.

Obecnie oferta jest sprawdzana. Miasto ma teraz dwa wyjścia: unieważnić postępowanie albo przyjąć ofertę Budimexu, co oznaczać będzie konieczność znalezienia dodatkowych pieniędzy w budżecie miasta.

Ostateczną decyzję podejmie już wkrótce prezydent miasta. Jeżeli oferta Budimexu zostanie zaakceptowana, to Amfiteatr - zgodnie z deklaracją firmy - zostanie wybudowany do końca sierpnia 2021 roku.

red./UM Koszalin/ar