fot. Mirosław Pieńkowski
Zawodniczka Klubu Bokserskiego Karlino Elżbieta Wójcik wywalczyła brązowy medal podczas 2. Igrzysk Europejskich odbywających się na Białorusi.

W środę w karlińskim ratuszu burmistrz Waldemar Miśko oficjalnie powitał naszą brązową medalistkę. W drodze po medal Elżbieta Wójcik pokonała doświadczoną Węgierkę Timeę Nagy 5:0, awansując tym samym do ćwierćfinału.

26 czerwca w ringu jej przeciwniczką okazała się brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy, Niemka Sarah Scheurich, z którą utalentowana karlinianka zwyciężyła 4:1, zapewniając sobie co najmniej brązowy medal tych igrzysk.

Dwa dni później w półfinale Ela stanęła przed dużym wyzwaniem. Jej rywalką była Nouchka Fontijn z Holandii, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i dwukrotna wicemistrzyni świata. W tej walce Fontijn była faworytką, ale to właśnie Polka wykazywała na ringu większą aktywność. Ostatecznie jednak sędziowie orzekli wynik spotkania na korzyść Holenderki 3:2, a nasza reprezentantka zdobyła brązowy medal Igrzysk Europejskich. 

- Miejmy nadzieję, że następnym razem na mistrzostwach Europy, które odbędą się w sierpniu tego roku, spotkam się z Nouchka Fontijn i tym razem to moja ręka powędruje do góry - powiedziała Elżbieta Wójcik.

mp/rż

fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski

Posłuchaj

materiał Mirosława Pieńkowskiego