fot. Krzysztof Klinkosz
W kurorcie trwa jeden z etapów akcji „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień z Kołobrzegu prezentują możliwości rozwoju i kariery, jakie daje wojsko.

Podporucznik Paweł Krzesiński powiedział naszemu reporterowi, że warto być żołnierzem: - Młodzi ludzie w siłach zbrojnych mają możliwość rozwijania swoich kwalifikacji i zdobywania nowych. To stała, dobrze płatna praca. Przedstawiamy całą procedurę, jak można dostać się do zawodowej służby wojskowej. Spróbować może każdy, niezależnie od wykształcenia.

Zdaniem Aleksandry Makowskiej-Alf z WKU w Kołobrzegu, kariera w wojsku może być świetną propozycją dla osób po szkole średniej: - Młodzi ludzie, po ukończeniu szkoły średniej, mogą rozpocząć studia wojskowe. A jak wygląda życie żołnierza zobaczyć będzie można 13 lipca, gdy otwarte dla wszystkich zainteresowanych będzie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

W Kołobrzegu letnie stanowisko wojskowe czynne będzie jeszcze jutro, w środę oraz w piątek przy wejściu na plażę, nieopodal kortów tenisowych.

kk/ar

Posłuchaj

podporucznik Paweł Krzesiński
Aleksandra Makowska-Alf