fot. pixabay.com
Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska napisała na swoim koncie na Facebooku, że dziki w kurorcie stanowią realne zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców oraz turystów. Dodała, że wystąpiła z prośbą wydanie decyzji na odłów kolejnych 25 zwierząt.

"O interwencję w sprawie dzików, mieszkańcy zwracają się do mnie niemal codziennie. Niestety, podobnie jak w wielu innych miastach, także nadmorskich, w Kołobrzegu występuję problem bytowania tej zwierzyny, która stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców oraz turystów. A zapewniam Was, że kwestie bezpieczeństwa są dla mnie nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim priorytetem" - napisała na Facebooku prezydent Kołobrzegu.

W kwietniu tego roku starosta kołobrzeski zezwolił na wykonanie odłowu 30 dzików w obrębie osiedli: Europejskiego, Redzikowa, Rzemieślniczego, Ogrodów, a także amfiteatru oraz położonych w sąsiedztwie parku nadmorskiego ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Mimo to dziki nadal są problemem w mieście.

Anna Mieczkowska dodała, że odstraszanie dzików czy akcje informacyjne dla kołobrzeżan i turystów nie przynoszą oczekiwanego efektu, dlatego wystąpiła z prośbą wydanie decyzji na odłów kolejnych 25 dzików.

red./ar