fot. Renata Pacholczyk
Zaangażowanie byłego posła Nowoczesnej w tworzenie koalicji wokół PSL-u potwierdził dziś w Koszalinie Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Nasza lista będzie bardzo silna, ale jej kształt poznamy po konwencji wojewódzkiej, która odbędzie się w sobotę. Liczę na to, że Radosław Lubczyk, jeżeli otrzyma propozycję, to z niej skorzysta i będzie reprezentował naszą formację - powiedział Jakub Stefaniak.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Polskie Radio Koszalin wynika, że w okręgu koszalińskim „jedynką” na liście do Sejmu będzie właśnie Radosław Lubczyk. Sam poseł nie potwierdził tej informacji, ale i jej nie zaprzeczył: - To się okaże w najbliższym czasie. Lista PSL-u będzie jednak mocna i liczę na to, że po tylu latach posuchy, zdobędziemy w tym okręgu mandat dla PSL-u.

Do Sejmu obecnej kadencji Radosław Lubczyk wszedł z listy Nowoczesnej.

Nieoficjalnie wiadomo, że na liście PSL Koalicji Polskiej do parlamentu znajdzie się poseł Kukiz'15 Stefan Romecki. Jednak, jak zaznaczył Jakub Stefaniak, nie ma jeszcze oficjalnej deklaracji ze strony posła o starcie w najbliższych wyborach parlamentarnych.

W sobotę w Szczecinie odbędzie się rada wojewódzka PSL-u, która zatwierdzi listy w regionie, a ich ostateczny kształt poznamy 17 sierpnia.

rp/ar

Posłuchaj

Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa
Radosław Lubczyk, poseł