Podopieczni Sławomira Suchomskiego pokonali na stadionie im. Stanisława Figasa Gwardię Koszalin 2:0. Było to pierwsze zwycięstwo Kotwicy w tym sezonie.

Bramki dla kołobrzeżan zdobyli w 63. minucie Sebastian Deja z rzutu karnego oraz w 80. minucie Marcin Trojanowski. W końcówce zespół Kotwicy mógł powiększyć przewagę, ale golkiper Gwardii Adrian Hartleb obronił rzut karny.

Jak powiedział Sławomir Suchomski, trener Kotwicy Kołobrzeg, zespół odniósł zwycięstwo w trudnym okresie: - Cieszymy się, że podnieśliśmy się po tych dwóch porażkach z rzędu. Czeka nas jednak dużo pracy, zwłaszcza dotyczącej taktyki. Rotuję zespołem i nie mogę skupiać się na jednej jedenastce.

Łukasz Drożdżal, szkoleniowiec Gwardii Koszalin podkreślał, że jego podopieczni stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych: - Do 70. minuty wszystko układało się według naszego planu. Odgrywaliśmy się i mieliśmy kilka sytuacji. Zespół jest młody i brakuje takiego cwaniactwa. W efekcie rywal miał dwa rzuty karne.

Po czterech kolejkach liderem III Ligi jest Mieszko Gniezno z kompletem dwunastu punktów. Kotwica jest dziewiąta z pięcioma punktami. Gwardia zajmuje przedostatnie, siedemnaste miejsce z dorobkiem jednego „oczka”.

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:0)

Bramki: Deja, Trojanowski.

Gwardia: Hartleb - Mateusz Bachleda, Piotrowski (36. Kurs), Maciej Bachleda (69. Gołojuch), Wojciechowski, Hendryk, Ginter (87. Miętek), Krauze, Maciąg, Silski, Szygenda (54. Naka).

Kotwica: Piotrowski - Szur, Piesio (68. Czerwiński), Marczak (60. Retlewski), Dorosh, Deja, Zieliński, Poznański, Maschera (86. Cybula), Ciarkowski (46. Trojanowski), Wichtowski.

Łukasz Drożdżal, szkoleniowiec Gwardii Koszalin Sławomir Suchomski, szkoleniowiec Kotwicy Kołobrzeg