fot. prk24.pl
Za 3,6 mln złotych powstanie zupełnie nowe rondo z nową nawierzchnią ulic, nowym oświetleniem, ścieżkami rowerowymi, chodnikami, przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerów.

Budowlańcy mają mało czasu na remont - muszą go zakończyć do 15 listopada. Inwestycja finansowana jest ze z budżetu miasta, otrzymała również dofinansowanie z rządowego funduszu dróg samorządowych.

Na czas remontu całkowicie zamknięty dla ruchu zostanie wjazd w ulicę Śniadeckich z ulicy Jana Pawła II. Nie będzie możliwy również wyjazd z ulicy Śniadeckich w ulicę Jana Pawła II. W okolicach ronda zawężony zostanie do jednego pasa ruchu odcinek ulicy Jana Pawła II (dla jadących w kierunku ulicy Władysława IV). Dla kierowców poruszających się w przeciwnym kierunku ruch zostanie (na odcinku budowanego ronda) przerzucony po betonowych płytach na przeciwległy pas ruchu. Po kilkudziesięciu metrach jazdy po zwężonym odcinku ponownie ruch zostanie przekierowany na dotychczasowy przebieg ulicy Jana Pawła II w kierunku ronda kardynała Ignacego Jeża, ulicy Gdańskiej i Fałata. W związku z pracami zamknięty będzie również wjazd i wyjazd z ronda Jana Pawła II/ Śniadeckich w wewnętrzną ulicę Fałata.

W związku z pracami zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Od 26 sierpnia aż do odwołania nastąpi zmiana tras wszystkich linii autobusowych z ulicy Śniadeckich. Objazdy wytyczono przez ul. Kołłątaja i Staszica. Z użytkowania wyłączone zostaną przystanki: Śniadeckich Politechnika 01, Śniadeckich Politechnika 02, Staszica 01 (dla linii nr: 16, 17 i 18).

sk/ar

fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Przebudowa skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Śniadeckich w Koszalinie - materiał Sławomira Kamoli