Piotr Lewandowski (fot. z prawej) zastąpił na stanowisku Jacka Woźniaka (fot. z lewej)/fot. Facebook
W tajnym głosowaniu szef klubu radnych Kołobrzescy Razem otrzymał poparcie 11 radnych. Na jego kontrkandydata Macieja Bejnarowicza z Prawa i Sprawiedliwości głosowało 9 radnych.

Nowy przewodniczący deklaruje, że chce współpracować z radnymi wszystkich opcji: - Od każdego z radnych zależy poziom, który będziemy prezentowa podczas sesji czy prac komisji. Liczę na współpracę z każdym. Naszym zadaniem jest współpraca z organem wykonawczym, czyli panią prezydent, a nie jakaś przepychanka.

Wniosek o odwołanie Jacka Woźniaka z funkcji przewodniczącego rady został złożony już podczas obrad. Wniosek złożyli radni Kołobrzeskich Razem i Nowego Kołobrzegu, wskazywali oni m.in. na to, że Jacek Woźniak miał utrudniać pracę radnym z klubów przeciwników politycznych.

Były przewodniczący kategorycznie temu zaprzecza: - Czytałem to uzasadnienie. Tam aą bzdury. Kiedy zapytałem wprost, w którym momencie utrudniałem pracę, to nikt nie odpowiedział mi. Na sesjach każdy radny miał prawo zabrać głos.

Po odwołaniu Jacka Woźniaka, z funkcji wiceprzewodniczącego rady zrezygnował Krzysztof Plewko z Prawa i Sprawiedliwości. Radni z tego ugrupowania zrezygnowali też z przewodniczenia komisjom rady.

Szef klubu radnych tego ugrupowania Maciej Bejnarowicz uważa, że decyzje podjęte na wtorkowej sesji mają na celu marginalizację opozycji: - Mamy cyrk po kołobrzesku w wydaniu działaczy Platformy Obywatelskiej czy też Kołobrzeskich Razem. To działanie ma na celu przejęcie przez nich pełnej władzy w mieście i niedopuszczenie opozycji do jakichkolwiek działań.

Po wtorkowych głosowaniach personalnych w prezydium kołobrzeskiej rady miasta znajdują się wyłącznie przedstawiciele Kołobrzeskich Razem. Przewodniczącym jest Piotr Lewandowski, zaś wiceprzewodniczącymi - Bogdan Błaszczyk i Artur Dąbkowski.

W kołobrzeskiej radzie miasta zasiada 21 radnych. Ośmiu reprezentuje klub Kołobrzescy Razem skupiającego m.in. PO i SLD. Sześciu radnych ma PiS, czterech radnych tworzy klub Nowy Kołobrzeg zaś trzech Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka.

kk/rż

Posłuchaj

Piotr Lewandowski, nowy przewodniczący rady miasta
Jacek Woźniak, były już przewodniczący rady miasta
Maciej Bejnarowicz, szef klubu radnych PiS