fot. Renata Pacholczyk
Adam Ostaszewski jest liderem Inicjatywy Polskiej w Koszalinie. Zajmuje szóste miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu czterdziestym.

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej, propozycja dotyczy mieszkańców całego województwa zachodniopomorskiego: - W Koszalinie zlikwidowano wydział gospodarczy w sądzie okręgowym. W Białogardzie trwała walka o zachowanie wydziału pracy, a w Świdwinie są tylko wydziały zamiejscowe sądu rejonowego. Będziemy walczyć, by tutaj utworzono wydziały zamiejscowe Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie i sądu apelacyjnego.

Senator Grzegorz Napieralski zwrócił uwagę, że w przyszłym parlamencie zarówno posłowie, jak i senatorowie z regionu powinni „mówić jednym głosem”. Powinno to też dotyczyć pracy zespołu parlamentarnego województwa zachodniopomorskiego: - Jesteśmy z dwóch różnych okręgów wyborczych, ale pochodzimy z jednego województwa. Chcielibyśmy, by zespół parlamentarny dla regionu był jeden, by w sprawach najistotniejszych było porozumienie.

Zarówno Adam Ostaszewski, jak i Grzegorz Napieralski w najbliższych wyborach do Parlamentu startują z list Koalicji Obywatelskiej.

rp/rż

Posłuchaj

Grzegorz Napieralski
Adam Ostaszewski