W ramach Dnia Jakubowego w Koszalinie zostały zorganizowane dwa wydarzenia.

Pierwsze to spacer po mieście na który zaprosił ks. Henryk Romanik, proboszcz koszalińskiej parafii katedralnej: - Pierwsza droga z katedry przez plac cmentarza przy świętej Gertrudzie do Cerkwi prawosławnej i do muszli, która została umieszczona na podgrodziu aby zachęcić do drogi. Droga przez ul. Młyńską prowadzi w kierunku Góry Chełmskiej gdzie była kaplica św. Jakuba.

Z zaproszenia skorzystało kilku mieszkańców Koszalina. Wszyscy otrzymali pamiątkowe muszle św. Jakuba - znak symbolizujący pielgrzymią drogę do Santiago De Compostela: - Przeszliśmy już dwa razy drogę pomorską od Broniewa do Świnoujścia. Jesteśmy bardzo związani z drogami jakubowymi, więc jak usłyszeliśmy, że takie spotkanie jest organizowane to z radością przyszliśmy. Wielkim zaskoczeniem były kobiety, które z dalekiego wschodu przyjeżdżają aby samotnie wędrować.

O godzinie 13.00 grupa mieszkańców Koszalina wyjechała sprzed koszalińskiej Katedry własnymi samochodami na objazd szlaku kulturowego. Odwiedzą m.in. Sianów, Iwięcino, Osieki, Mielno, Strzeżenice i Jamno.

aw/kk

Posłuchaj

ks. Henryk Romanik, proboszcz koszalińskiej parafii katedralnej
mieszkańcy Koszalina