fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: dr Arkadiusz Gryko - politolog z Akademii Pomorskiej w Słupsku i Jacek Szuba - dziennikarz i producent telewizyjny. Nasi goście rozmawiali m.in. o minionym roku w Słupsku i o tym co ważnego wydarzyło się w mieście.

- Słupska kultura zasługuje na uwagę. Nowy Teatr w Słupsku i jego przedstawienie „Kupiec Wenecki”, znakomicie zaprezentowało się na deskach polskich scen. Dodatkowo teatr został wyróżniony w kilku kategoriach przez miesięcznik „Menażeria”. Trzeba również wspomnieć o Teatrze Lalki Tęcza”, który dzięki dyrektorowi Michałowi Tramerowi otworzył się na młodzież i dorosłych - powiedział Arkadiusz Gryko.

- Wiele dobrego dzieje się na zrewitalizowanej ulicy Długiej. Doskonale zaadaptowany teren, chodniki i nawierzchnia. Dodatkowo powstał tam ciekawy budynek, czyli Dom Sąsiedzki, który ma być miejscem działań społecznych. To nie tylko ulica Długa, ale i również Ogrodowa i przyległe tereny. To jest krok w dobrym kierunku - dodał Jacek Szuba.

Nasi goście rozmawiali również o połączeniach Słupsk-Ustka oraz o bardzo dobrej kondycji słupskiego szpitala, który został wysoko oceniony w rankingu placówek medycznych w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”