fot. prk24.pl
Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydowali, że przekażą 155 tysięcy złotych na zakup dwóch nowych radiowozów. To połowa kwoty, jakiej potrzeba na zakup samochodów. Drugą część przekaże Komenda Wojewódzka Policji.

Burmistrz Daniel Rak mówił podczas sesji, że przeznacza na ten cel pieniądze, które pierwotnie miały pokryć budowę wyciągu narciarskiego: - Spotkałem się kilka razy z komendantem policji i analizując stan technicznych dotychczasowych radiowozów, zdecydowaliśmy, że zakup nowych jest konieczny. Mimo że mamy napięty budżet, to dzięki rezygnacji z budowy wyciągu narciarskiego, możemy przeznaczyć pieniądze dla Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

W trakcie sesji radni zdecydowali, jakie wymogi powinien składać projekt w ramach szczecineckiego budżetu obywatelskiego. Zabezpieczyli też środki na realizację projektów, wybranych w tegorocznym budżecie obywatelskim.

W sesji wzięli udział wyłącznie radni Platformy Obywatelskiej. Radni PiS i Porozumienia Obywatelskiego nie pojawili się ze względów bezpieczeństwa.

ms/ar

Posłuchaj

Daniel Rak, burmistrz Szczecinka