Dzisiaj w Polskim Radiu Koszalin w południe rozpocznie się transmisja mszy świętej z parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Koszalinie, a o 17.00 z parafii greckokatolickiej pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy także w Koszalinie.

Będąc w domu warto włączyć się w modlitwę, to bardzo ważne - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Wojciech Parfianowicz rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie:

- W ten sposób możemy łączyć się duchowo, możemy przeżywać to co dzieje się podczas homilii. I w takim trudnym czasie jaki mamy teraz, może to nam pomóc przetrwać tę rozłąkę z naszą parafią, z naszą świątynia. Z Bogiem cały czas można się kontaktować, nawet będąc w domu. Również śledząc transmisje mszy świętej.

Niedziela Palmowa przypomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, którego tłumy witały zielonym gałązkami. Biskup diecezjalny Edward Dajczak zachęca by palmę zrobić samodzielnie dodał ksiądz Parfianowicz:

- Szczególnie angażując w to dzieci - bo to jest doskonała okazja, by przekazać dzieciom skąd się wzięły Wielkanocne palmy. Dlatego warto o tym z dziećmi rozmawiać. Warto taką katechezę domową przeprowadzić.

W mediach społecznościowych powstał specjalny hashtag #palma, pod którym można publikować zdjęcia palm wielkanocnych.

W Kościele Katolickim Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień okres upamiętniający ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu.

red/jr