fot. PUW
Wymazy są pobierane przede wszystkim od osób wcześniej zakwalifikowanych przez sanepid.

To trzecie w województwie pomorskim centrum testowe COVID-19 typu drive-thru. Wcześniej takie miejsca utworzono w Gdańsku i Gdyni.

- Dzięki nim zwiększymy liczbę przeprowadzonych testów. Zmniejszy się też ryzyko zakażeń szpitalnych - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Dodał, że wymazy są pobierane od osób wcześniej zakwalifikowanych: - Na te badania kierowane przez sanepid osoby, którym kończy się kwarantanna, a także te - wytypowane na podstawie rozmów z pracownikami call center prowadzonego przez uniwersytet.

Wojewoda pomorski przekazał pieniądze na wyposażenie oraz środki ochrony dla obsługujących punkt. Wymazy pobierają studenci Wydziału Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz specjalnie przeszkoleni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Punkt działa na dziedzińcu Akademii Pomorskiej (przy ul. Westerplatte) od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-13.00. Telefoniczna rejestracja pod numerem 58 727 05 05 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00, w weekendy - od 9.00 do 12.00

Mobilny punkt pobrań wymazów ustawili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W nadchodzącym tygodniu kolejne dwa mobilne punkty zostaną otwarte w Gdyni i Chojnicach.

ak/ar

fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW
fot. PUW

Posłuchaj

Dariusz Drelich o mobilnych punktach badań w Pomorskiem
Dariusz Drelich o osobach objętych badaniami