fot. Jarosław Ryfun
Przedstawiciele branży turystycznej w Łebie postanowili odwdzięczyć się pracownikom służby zdrowia walczącym z koronawirusem. Lokalna Organizacja Turystyczna prowadzi akcję „Łeba dla Medyka”, w ramach której personel medyczny może spędzić za darmo wakacje nad morzem.

- Nasza akcja jest formą podziękowania za to, że w tym trudnym okresie, medycy nadal świadczą swoją pomoc osobom zarażonym koronawirusem. Właściciele już ponad 10 obiektów zaoferowali się przyjąć pracowników służby zdrowia. Proponują wypoczynek 5-7-dniowy. Zainteresowanie jest bardzo duże. Liczymy, że wkrótce kolejne ośrodki włączą się w tę akcję - mówi Przemysław Rychter z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Łebie.

Właściciele pensjonatów i ośrodków, które przystąpiły do akcji uważają, że to świetna inicjatywa.

- Cieszymy się, że bierzemy w niej udział. Wiemy już, że odwiedzą nas ratownicy medyczni ze Śląska, którzy na co dzień jeżdżą do osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem oraz lekarz ze szpitala jednoimiennego z rodziną z województwa mazowieckiego - mówi Joanna Kosałka, menadżer jednego z usteckich ośrodków wypoczynkowych.

Informacje na temat akcji „Łeba dla Medyka” zbierał Sebastian Ferens.

sf/ar

Posłuchaj

Łeba zaprasza pracowników służby zdrowia na darmowy letni wypoczynek - materiał Sebastiana Ferensa