fot. Hortulus Dobrzyca/Facebook
Dzisiaj w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się Gala AgroLigi. Nagrody otrzymali najlepsi rolnicy. Listy gratulacyjne laureatom wręczył prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Ogrody Hortulus zostały Mistrzem Krajowej AgroLigi w kategorii Firmy. Nagrodę główną wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że AgroLiga przyczynia się do wyniesienia polskiego rolnictwa na wyższy poziom: - Właśnie dzięki takim konkursom polskie rolnictwo liczy się na rynkach światowych. Dzisiaj jesteśmy ogromnie liczącym się producentem żywności na świecie. Nasz eksport w zeszłym tylko roku wzrósł o 31 miliardów euro. To gigantyczna kwota, to 6 procent wzrostu.

Dodał, że ten wzrost jest także zasługą AgroLigi i polskich rolników, dzięki którym rośnie popularność polskich produktów na rynkach światowych.
 

Konkurs Agroliga jest prowadzony od 1993 roku. Do tej pory udział w nim wzięło blisko osiem tysięcy rolników i firm. W konkursie nagradzane są najlepsze gospodarstwa i przedsiębiorstwa z branży rolno-spożywczej.

red./rż