Fot. Jacek Żukowski
We wrześniu na stadionie 650-lecia w Słupsku odbędą się Mistrzostw Polski U-16 w Lekkiej Atletyce. Te zawody są jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, którego organizacje powierzono Akademii Małego Lekkoatlety w Słupsku.

- Mamy trzy miesiące na przygotowanie i zawodników i całego zaplecza sportowego. Mamy tutaj znakomite warunki. Na tym obiekcie sam trenowałem, gdy czynnie uprawiałem sport. Możemy trenować w lesie obok stadionu, na bieżni przy głównej płycie jak również w hali, którą mamy do dyspozycji od kilku lat. Liczę na dobry występ naszej sztafety i na medal w biegu na 100 metrów - powiedział Tomasz Czubak, trener Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska.

W grudniu odbyła się weryfikacja słupskiego stadionu przez specjalna komisję PZLA. Organizatorzy – w tym miasto Słupsk, zostali zobowiązani do pewnych napraw. Jest to obiekt często używany, więc należy poczynić pewne korekty, a dodatkowo przy okazji mistrzostw wykonywane jest boisko rozgrzewkowe przede wszystkim do konkurencji rzutowych.

jż/iw

Posłuchaj

Rozmowa Jacka Żukowskiego z Tomaszem Czubakiem