W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Adebar - Laboratorium Kultury już od roku tętni życiem. W ratuszowych piwnicach odbywają się koncerty, prelekcje, warsztaty, wernisaże, dyskusje, pokazy. To tutaj, podczas wspólnych wydarzeń, spotykają się młodzi wiekiem i młodzi duchem. Takim przykładem są warsztaty fotograficzne, które zorganizowano w 1. urodziny Laboratorium.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Miasto Kołobrzeg jest coraz bliżej poszerzenia swoich granic administracyjnych o osadę Korzyścienko, należącą obecnie do gminy wiejskiej Kołobrzeg. We wtorek, na specjalnej konferencji prasowej, wicewojewoda zachodniopomorski Bartosz Brożyński w obecności prezydent Anny Mieczkowskiej oraz radnych miejskich, poinformował o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku Rady Miasta w tej sprawie przez wojewodę zachodniopomorskiego.

Ostateczna decyzja o ewentualnym przyłączeniu osady Korzyścienko w granice administracyjne miasta Kołobrzeg należeć będzie do ministra spraw wewnętrznych i administracji.

materiał Mariusza Wolańskiego

Zresztą i bez reszty oraz beret, beretka, beretka z antenką, moherowy beret, mohery; był też aktualny słowniczek wielkanocny: Wielki Post i zjedzenie podkurka, Niedziela Palmowa i kwietna albo wierzbowa niedziela. „Słownik na fali” przygotowali dr Sebastian Żurowski - językoznawca z UMK w Toruniu i Jarosław Banaś.

„Słownik na fali”

Zapewne część radiosłuchaczy na świątecznym spencerze odwiedzi kołobrzeski port jachtowy, w którym możemy już obserwować wiosenne ożywienie. Kto w nim zimował i jakie są dalsze plany powiększania miejskiej mariny? O tym w materiale „przedświąteczny spacer w porcie jachtowym”.

materiał Jarosława Banasia