Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: współorganizatorzy wydarzenia KLIN City Graffiti Jam Mariusz Brzozowski i Łukasz Szamburski, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Koszalinie Bogumiła Szczepanik oraz dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Łukasz Bikun.

Współorganizatorzy wydarzenia KLIN City Graffiti Jam Mariusz Brzozowski i Łukasz Szamburski

- W dniach 4-5 maja, na terenie garaży przy ul. Chałubińskiego i Zamenhofa odbędzie się KLIN City Graffiti Jam, oprócz możliwości podziwiania grafficiarzy w akcji, będzie też wiele innych atrakcji - poinformował Łukasz Szamburski. - Ponownie odbędą się warsztaty z malowania graffiti dla dzieci, liczymy również na przybycie legendarnej grupy N.A.S.A, która tańczy break dance - wylicza.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji koszalińskiego graffiti jamu będzie „jungle city”, czyli miejska dżungla.

- Artyści, którzy przyjadą do Koszalina będą w swój charakterystyczny sposób interpretować ten temat. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak podejdą do tego hasła - przyznaje Mariusz Brzozowski.

Współorganizatorzy wydarzenia KLIN City Graffiti Jam Mariusz Brzozowski i Łukasz Szamburski

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Koszalinie - Bogumiła Szczepanik

W Koszalinie zarówno w rodzinnych domach dziecka, jak i rodzinach zastępczych nie ma wolnych miejsc. Sytuacja jest krytyczna i wymaga natychmiastowego działania.

- Osoby zainteresowane byciem rodziną zastępczą muszą przejść tzw. pięć kroków. Pierwszym jest rozmowa w Centrum Usług Społecznych. Następnie konieczne jest złożenie wniosku oraz przeprowadzenie wizyty domowej i rozmowy z psychologiem - wytłumaczyła Bogumiła Szczepanik.

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Koszalinie podkreśliła, że rodzina zastępcza jest najlepszą szansą dla dziecka, które ma dysfunkcyjną rodzinę biologiczną: - Dziecko objęte opieką w rodzinie zastępczej szybciej osiągnie poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Koszalinie - Bogumiła Szczepanik

Dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - ks. Łukasz Bikun

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dobra w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 13 kwietnia odbyło się spotkanie dla wolontariuszy i pracowników Caritas.

- Caritas diecezjalny jest ogromną instytucją, zrzeszającą 100 pracowników i setki wolontariuszy. Zależało nam na tym, aby wszyscy mogli się zobaczyć, spotkać, poznać - powiedział ks. Łukasz Bikun.

- Szczególnie chcieliśmy docenić „mrówczą” pracę wolontariuszy, aby poczuli się docenieni, zwłaszcza, że na terenie naszej diecezji Caritas funkcjonuje bardzo dobrze. Prowadzimy m.in. hospicjum w Darłowie, bursę w Szczecinku oraz szereg jadłodajni w regionie - zaznaczył.

Dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - ks. Łukasz Bikun