fot. PRK
Ministerialna nominacja dla wojewody zachodniopomorskiego we wtorek - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio Koszalin.

Krzysztof Kozłowski jako wiceminister spraw wewnętrznych i administracji ma odpowiadać za departament prawny. Z prośbą do premiera o powołanie wojewody na stanowisko wiceministra zwrócił się szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin wojewoda Krzysztof Kozłowski podkreślił znaczenie służby dla kraju: - Jeżeli przełożeni uznali, że moja służba dla Polski powinna mieć nieco inny wymiar, to oczywiście taką funkcję przyjmę. Będę się starał nadal służyć i bardzo ciężko pracować na zaufanie mieszkańców Pomorza Zachodniego i Rzeczypospolitej.

Krzysztof Kozłowski dodał, że jako wojewoda ma wielki zaszczyt i honor reprezentować rząd na Pomorzu Zachodnim. Dodał, że dzisiaj ma normalny dzień pracy: - Staram się podejmować bieżące decyzje związane z funkcjonowaniem naszego województwa. Dzisiaj na przykład zajmuję się kwestią budowy promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Krzysztof Kozłowski ma 35 lat, jest doktorem prawa, pochodzi ze Szczecina. Wojewodą zachodniopomorskim został w 2016 roku, zastąpił zmarłego Piotra Janię. Krzysztof Kozłowski wcześniej był wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W najbliższych dniach ma się rozstrzygnąć sprawa obsady stanowiska wojewody zachodniopomorskiego.

AK/ez

Czytaj więcej