fot. prezydent.pl
W piątek do Koszalina dotrze Mobilne Muzeum Multimedialne poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne została zrealizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Muzeum korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki nowoczesnym animacjom oraz interaktywnym aplikacjom ukazującym setki archiwalnych fotografii, wyjątkowych filmów i starannie dobranych dokumentów powstała fascynująca opowieść, która towarzyszy nam w podróży po dziejach Rzeczypospolitej, przybliżając fenomen polskiej Niepodległości.

Mobilne Muzeum Multimedialne zawita łącznie do 56 miast. Do Koszalina przyjedzie na zaproszenie Pana Ministra MSWiA Pawła Szefernakera. Radio Koszalin jest koordynatorem tego wydarzenia, które przygotowujemy wspólnie z delegaturą Urzędu Wojewódzkiego.

Wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Może ona stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki czy rozmaitych zajęć z edukacji pozaformalnej.

Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20–30 minut.

Mobilne Muzeum Multimedialne dziś i jutro można odwiedzić w Gryficach, w środę i czwartek w Kołobrzegu, a w piątek i sobotę w Koszalinie.

red./ez