fot. flickr.com
Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie - w kategorii liceów oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie - w kategorii techników zostały uznane najlepszymi szkołami średnimi w Polsce przez miesięcznik „Perspektywy”.

Wśród liceów z naszego regionu 88. miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie, 149. - Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, 183. - II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, 192. - II Liceum Ogólnokształcące z Koszalina, a 194. - I Liceum im. Mikołaja Kopernika z Kołobrzegu. W trzeciej setce znajdują się jeszcze Liceum im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze oraz I Liceum ze Złotowa i II Liceum z Piły.

Wśród techników z naszego regionu najwyżej, na 44. pozycji znajduje się Technikum Informatyczne w Człuchowie. 91. pozycję zajęło Technikum Ekonomiczne z Kołobrzegu, 102. - Technikum Leśne z Warcina, 157. - Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku, 165. - Technikum nr 2 ze Złotowa, 183. Technikum Leśne z Czarnkowa, a 277. - Technikum nr 1 ze Słupska.

ik/rż