fot. Anna Popławska
Startujący w majowych wyborach europoseł SLD podkreślił, że debata prowadzona na argumenty może być dobrym wstępem do wspólnej walki o interesy Polski na forum Europarlamentu.

Bogusław Liberadzki jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Jest także „jedynką” na liście Koalicji Europejskiej w okręgu trzynastym w zbliżających się wyborach europejskich.

- Chciałbym, żeby osoby wybrane do Parlamentu Europejskiego mogły współpracować bez żadnych uprzedzeń, tak jak to było dotychczas. Bardzo dobrze się nam współpracowało na przykład z panem ministrem Gróbarczykiem, czy z panem Hocem. Cel mamy bowiem wspólny, różnimy się trochę wizją. Przeprowadźmy tę kampanię, używając argumentów i zachowajmy zdolność do współpracy - apelował Bogusław Liberadzki.

Działacze SLD mówili w Koszalinie także dziś o priorytetach partii na najbliższe miesiące. Nowy przewodniczący struktur powiatowych Sojuszu Jerzy Zaroda podkreślił, że obok działań związanych z kampanią wyborczą, najważniejsze jest „odmłodzenie” partii i przyciągnięcie do niej nowych członków: - Wymiana pokoleniowa jest konieczna. Mam nadzieję, że nasza aktywność, szczególnie w okresach przedwyborczych, zachęca młodych ludzi do spojrzenia na nas. Zrobimy wszystko, żeby dostrzegli oni nowe pomysły po lewej stronie.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w powiecie koszalińskim liczy 118 członków.

Jerzy Zaroda to były wiceprezydent Koszalina i były radny miejski SLD. Na stanowisku przewodniczącego Sojuszu w powiecie koszalińskim zastąpił zmarłego Włodzimierza Niemca.

ap/ar

Posłuchaj

Bogusław Liberadzki
Jerzy Zaroda