fot. Wikimedia
Mówił o tym dziś w Koszalinie przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski. Działacze tej partii rozmawiali także o swoich priorytetach wyborczych.

Waldemar Witkowski podkreślił, że większość ugrupowań lewicowych jest za stworzeniem wspólnego bloku wyborczego, ale jego powstanie nie jest przesądzone: - Unia Pracy i mniejsze partie lewicowe chcą stworzyć jeden blok, ale Sojusz Lewicy Demokratycznej próbuje kontynuować koalicję z Platformą Obywatelską, pomimo że jest tam nie do końca chciany potencjalny koalicjant, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe, które stawia swoje warunki światopoglądowe.

Zdaniem przewodniczącego Unii Pracy stworzenie dwóch bloków opozycyjnych, lewicowego i ludowo-chadeckiego, byłoby najkorzystniejsze: - Mogą one utrzymać przy sobie wyborców, którzy nie zagłosowaliby na Koalicję Obywatelską, kojarzącą się m.in. z LGBT oraz innymi dziwactwami z punktu widzenia PiS-u. Wówczas zagłosowaliby na PiS lub w ogóle nie poszliby na wybory. Utworzenie odrębnego bloku przez partię ludową będzie więc chyba słuszne.


ap/kk/rż

Posłuchaj

Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy