fot. Przemysław Grabiński
Dziś wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podpisał z dyrektorem placówki umowę na dofinansowanie zakupu rezonansu i dostosowanie pomieszczeń.

Janusz Cieszyński podkreślił, że ta inwestycja skróci kolejki oczekujących na badanie rezonansem w tej części województwa: - We wschodniej części województwa czas oczekiwania na to badanie jest dłuższy, stąd decyzja o dofinansowaniu zakupu rezonansu magnetycznego przez wałecki szpital.

Obecny przy podpisaniu umowy wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz powiedział, że zakup rezonansu dla wałeckiego szpitala zdecydowanie poprawi jakość opieki medycznej w całym regionie: - Ta inwestycja to nie tylko zakup rezonansu, ale też dostosowanie pomieszczeń i przeszkolenie personelu. Bardzo się z niej cieszę, bo to ważna informacja dla mieszkańców regionu.

Doktor Robert Sokołowski, dyrektor wałeckiego szpitala, zapewnił, że zrobi wszystko, by od nowego roku pacjenci mogli już korzystać z badań rezonansem: - Liczymy, że we współpracy z dyrektorem zachodniopomorskiego NFZ-u uda się nam z początkiem roku uruchomić rezonans i tym samym wzbogacić ofertę diagnostyczną naszego szpitala.

Całkowity koszt inwestycji to prawie pięć milionów złotych. Wartość dofinansowania to ponad 2,5 miliona.

pg/ar

Posłuchaj

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia
dr Robert Sokołowski, dyrektor wałeckiego szpitala
Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski