fot. Jarosław Ryfun
Na konferencji w Koszalinie politycy PiS podziękowali za rekordowe poparcie w regionie. Wśród priorytetów na kolejną kadencję znalazły się sprawy rybaków, działania na rzecz terenów popegeerowskich i dalszy rozwój infrastruktury drogowej.

Jak powiedział europoseł Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, ugrupowanie odniosło w regionie historyczny wynik, po raz pierwszy pokonując w Zachodniopomorskiem Platformę Obywatelską: - To owoc zaufania mieszkańców i potwierdzenie, że w polityce można być wiarygodnym. Realizowaliśmy to, co obiecaliśmy, także dla naszej ziemi. Nie zmarnujemy tego zaufania.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł-elekt ziemi koszalińskiej podkreślił, że wynik PiS-u był rekordowy także w okręgu 40., gdzie ugrupowanie wygrało we wszystkich powiatach z wyjątkiem Koszalina. Zdaniem polityka to zobowiązanie do dalszej pracy: - W każdym powiecie walczyliśmy o zaufanie mieszkańców i zamierzamy również to robić w Koszalinie przez najbliższe 4 lata. Będziemy dalej pracować dla poparcia realizowanego przez nas programu.

Poseł-elekt Czesław Hoc wskazał, że wykluczenie komunikacyjne Pomorza Środkowego systematycznie się zmniejsza: - Droga S6 jest już otwarta, a na S11 ogłoszono przetarg. Wybudowany zostanie również w Koszalinie nowoczesny dworzec kolejowy.

W okręgu 40. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało niemal 37 procent głosów.

ap/rż

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Joachim Brudziński
Paweł Szefernaker
Czesław Hoc