Fot. pixabay.com
Jeszcze przed wakacjami do Polaków ma trafić 1000 zł na wakacje w formie tzw. bonu turystycznego. Będzie go można wydać na noclegi i bilety wstępu. To pomysł rządu, by pomóc nie tylko Polakom, którzy chcą spędzić wakacje w kraju, ale także rodzimej branży turystycznej, która z powodu epidemii koronawirusa jest w sporym kryzysie.

Czy turyści już wracają do hoteli, restauracji i czekających na nich atrakcji? Jakie są perspektywy na sezon? Czy można liczyć na to, że bon 1000 plus poprawi sytuację? Takie informacje próbowaliśmy uzyskać u właścicieli kilku obiektów turystycznych w miejscowościach nadmorskich.

Materiał Joanny Lejtan

Turystyka jest jedną z najbardziej dotkniętych przez tak zwany koronakryzys gałęzi gospodarki. Jednym z pomysłów na wsparcie branży turystycznej, a jednocześnie promowanie walorów Polski jako doskonałego miejsca na spędzenie urlopu, jest bon turystyczny. Bon o wartości tysiąca złotych mógłby być wydany na opłacenie noclegów ale też na przykład biletów wstępu. Jak na ten pomysł patrzy branża turystyczna?

Materiał Anny Popławskiej