Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: prezes Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ'90 Barbara Radkiewicz, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego Przemysław Olszyński oraz instruktor slow joggingu z Piły Adam Bigos.

Prezes Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ'90 - Barbara Radkiewicz

Na ten dzień żeglarze czekali długie miesiące. Już 1 maja regatami rozpocznie się sezon żeglarski na jeziorze Bytyń Wielki. Jak przekazała Polskiemu Radiu Koszalin prezes AKŻ-tu Barbara Radkiewicz, jezioro jest częścią rezerwatu i zachwyca swoją czystą wodą. - Jest dosyć głębokie, jednak nie zniechęca to turystów i żeglarzy, którzy przyjeżdżają do nas z całej Polski - mówiła Barbara Radkiewicz.

- Regaty to, w naszym odczuciu, kontynuowanie historii, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Od lat staramy się, aby organizacja tego wydarzenia była na najwyższym poziomie, co skutkuje dużym zainteresowaniem klubów z całej Polski - dodała.

Prezes Armatorskiego Klubu Żeglarskiego AKŻ'90 - Barbara Radkiewicz

Dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego - Przemysław Olszyński

Już w piątek 3 maja w Pilskim Muzeum Wojskowym odbędzie się „Pancerna Majówka”. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie nowy eksponat. - Do tej pory sprowadzaliśmy przede wszystkim samoloty, teraz do naszych zbiorów trafił czołg związany z historią Piły. Tego modelu czołgu nie było w Pile ponad 20 lat - przekazał Przemysław Olszyński.

Wydarzenie potrwa dwa dni, a na miłośników historii czeka wiele atrakcji. W piątek najmłodsi będą mieli możliwość pokierowania czołgiem, zobaczenia wystawy sprzętu wojskowego i zjedzenia pysznej grochówki. - W sobotę natomiast zapraszamy do muzeum - dodał Olszyński.

Dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego - Przemysław Olszyński

Instruktor slow joggingu z Piły - Adam Bigos

Wiosną pogoda zaczyna sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. Jedną z ciekawych form spędzenia aktywnie wolnego czasu jest slow jogging, o którym opowiedział Adam Bigos: - Slow Jogging, to metoda polegająca na truchtaniu i zastosowaniu przy tym kilku elementów, co wzbudza w człowieku poczucie szczęścia.

Metoda ta została opracowana w Japonii, a od 10 lat jest z nami w Polsce i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. - Slow Jogging posiada wszystkie zalety biegania, ale pozbawiony jest jego wad. Biegając tą metodą, zapobiegamy wielu chorobom i nie narażamy się na kontuzje i zakwasy.

Instruktor slow joggingu z Piły - Adam Bigos