2017 1 stycznia wystartował nowy portal prk24.pl
2014 Rozszerzenie programu miejskiego Radia Słupsk oraz otwarcie drugiego - nowego studia emisyjnego
2014 Pierwsza relacja z nowego wozu satelitarnego Wóz satelitarny Radia Koszalin zaprojektowała i zbudowała w całości nasza rozgłośnia. To jeden z najnowocześniejszych pojazdów transmisyjnych w Polsce. Oparty jest na podwoziu Mercedesa.
2012 Otwarcie Redakcji Polskiego Radia Koszalin w Kołobrzegu 11 kwietnia 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej Redakcji Polskiego Radia Koszalin w Kołobrzegu. Kołobrzeskie studio mieści się przy ulicy Gen. Bema 5.
2012 Pierwsza edycja Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie Polskie Radio Koszalin jest współorganizatorem Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie od jego pierwszej edycji w 2012 roku. W ramach imprezy co roku w lipcu przez cztery dni mieszkańcy i turyści mają szansę spotkania ze znakomitymi postaciami mediów, sztuki i sportu. To niepowtarzalna okazja do rozmowy, wzięcia autografu czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Na plenerowej estradzie przy latarni morskiej odbywają się występy muzyczne: konkurs dla debiutantów o „Bursztynowy Mikrofon” Polskiego Radia Koszalin i koncerty gwiazd.
2011 Zakup nowych samochodów dla Polskiego Radia Koszalin W latach 2011-2016 wymieniono całą flotę samochodów Polskiego Radia Koszalin. Rozgłośnia dysponuje dziś dziewięcioma nowoczesnymi autami.
2010 Pierwsza edycja imprezy „Biegiem po zdrowie” Co roku, pod koniec maja, kilka tysięcy koszalinian spotyka się pod siedzibą Polskiego Radia Koszalin i rozpoczyna wspólny bieg „Biegiem po zdrowie”. Impreza ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia. Nie biegniemy na czas, biegniemy po zdrowie i dla dobrej zabawy. Bieg tradycyjnie prowadzi czerwony londyński autobus. Na mecie na uczestników czekają niespodzianki, wśród których główną jest występ gwiazdy muzyki.


2005 Uruchomienie Studia koncertowo-nagraniowego im. Czesława Niemena W 2005 roku w siedzibie Polskiego Radia Koszalin przy ul. Piłsudskiego 41 w Koszalinie uruchomiono Studio Koncertowo-Nagraniowe im. Czesława Niemena. Nowoczesne wyposażenie, profesjonalne oświetlenie i doskonała akustyka to cechy, które powodują, że studio jest idealnym miejscem do pracy. W klimatyzowanym studiu o powierzchni 108 mkw. przewidziano 100 miejsc dla publiczności. Scena o wymiarach 7x3,5m i wysokości 0,47m powala na występ większości artystów. Do dyspozycji jest także małe pomieszczenie odizolowane akustycznie od studia o powierzchni 11 mkw. z adaptacją akustyczną i okablowaniem audio.
2004 Otwarcie Muzeum Polskiego Radia Koszalin Pomysł utworzenia przy Polskim Radiu Koszalin muzeum pojawił się w 2003 roku podczas obchodów 50-lecia naszej rozgłośni. Bazując na zbiorach prywatnych kolekcjonerów, zorganizowano wówczas pierwszą wystawę unikatowych odbiorników radiowych. Wkrótce Polskie Radio Koszalin samo zaczęło zbierać, skupować i restaurować cenne obiekty. Po kilku miesiącach kolekcja liczyła już niemal 200 eksponatów. Znalazły się w niej: radioodbiorniki, gramofony, magnetofony i inne pamiątki związane z radiem. Jednocześnie rozgłośnia nawiązała współpracę z najbardziej uznanymi w Polsce kolekcjonerami radioodbiorników, którzy udostępnili nam swoje zbiory. W 2004 roku w zabytkowym budynku Polskiego Radia Koszalin przy ul. Piłsudskiego 49 powstała ekspozycja polskich radioodbiorników od lat 20-tych do końca XX wieku. W 2007 roku zbiory przenieśliśmy do nowej siedziby Polskiego Radia Koszalin w budynku przy ul. Piłsudskiego 41, gdzie można je podziwiać do dziś. Główną część ekspozycji stanowią radioodbiorniki (ponad 100 obiektów) wyprodukowane po 1930 roku oraz bogaty zbiór eksponatów z czasów PRL-u. Ponadto na uwagę zasługuje kolekcja gramofonów mechanicznych (tzw. patefonów), magnetofonów reporterskich, mikrofonów i innego sprzętu radiowego. Co roku podczas „Nocy Muzeów” zwiedzający mogą usłyszeć oryginalne zapisy z płyt odtwarzanych na patefonie nakręcanym korbą. Można również posłuchać nagrań z płyt winylowych na kultowym gramofonie „Bambino”, który w oryginalnej wersji zachował się do dziś i jest jednym z ulubionych eksponatów naszej wystawy.
2003 100 tysięcy odwiedzin strony internetowej Polskie Radio Koszalin szybko odkryło możliwości drzemiące w internecie. We wrześniu 2003 roku nasza strona www.radio.koszalin.pl miała już ponad 100 tys. odwiedzin.
Więcej »