fot. Przemysław Grabiński
Jeszcze w tym roku może ruszyć przebudowa skrzyżowania na wysokości Dolaszewa. Na przyszły rok zaplanowano natomiast budowę 3-kilometrowej ścieżki rowerowej z Piły do Szydłowa.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak rozmawiał dziś z wójtem Szydłowa. Jak stwierdził, skrzyżowanie w okolicach Dolaszewa ma newralgiczny charakter dla ruchu: - Mamy już przygotowaną pełną dokumentację. Przebudowa tego skrzyżowania wyglądała na niedużą, a okazała się sporym, wartym ponad 5 milionów złotych przedsięwzięciem. Zaprojektowano m.in. wysepki separacyjne i przystanki autobusowe.

Realizacja tej inwestycji ma szansę rozpocząć się jeszcze w tym roku. A na przyszły rok zaplanowano budowę 3-kilometrowej ścieżki rowerowej z Piły do Szydłowa: - Gmina zobowiązała się do wykupu gruntów pod tę ścieżkę, ponieważ ona nie mieści się w pasie drogi wojewódzkiej.

Droga wojewódzka numer 179, na której i przy której prowadzone będą inwestycje, to trasa prowadząca z Piły w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Droga ta jest też popularną alternatywą dla krajowej dziesiątki do komunikacji między Piłą a Wałczem.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego zapowiedział też dziś, że samorząd wojewódzki zabezpieczył również ponad 4 miliony złotych na remont kolejnego odcinka jednej z głównych ulic w Pile – alei Wojska Polskiego. Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony w kwietniu.

pg/ar

Posłuchaj

wicemarszałek Wojciech Jankowiak o budowie ścieżki rowerowej
wicemarszałek Wojciech Jankowiak o przebudowie skrzyżowania