Lekarz - społecznik, pedagog - maratończyk, czy artystka - spełniona mama. To tylko niektórzy goście, których sylwetki pokażemy w nowej, sobotniej audycji pt. „Radioportret". To jedna z licznych antenowych atrakcji, które szykujemy dla Państwa już od 1 kwietnia, w ramach odświeżonej ramówki Polskiego Radia Koszalin.

W cotygodniowej, godzinnej rozmowie zaprezentujemy nie do końca znane albo dotąd nieodkryte oblicza mieszkańców regionu powszechnie znanych, cenionych i lubianych, ale też takich, którzy ze względu na wyjątkową osobowość i to, co robią, po prostu zasługują na poznanie. - W naszej radiowej pracy codziennie spotykamy osoby, które zaskakują nas swoimi pasjami, tym, co robią dla siebie i innych „po godzinach" - mówi autorka naszej nowej audycji Anna Popławska. - Bywa, że to zaskoczenie każe nam zupełnie inaczej spojrzeć na naszego rozmówcę. Zdarza się także, że dopiero po poznaniu tej „drugiej", prywatnej strony odkrywamy, jak fascynującą, inspirującą osobę spotkaliśmy na swojej drodze. I właśnie takie osoby chcemy pokazywać w „Radioportrecie”.

„Radioportret" to też poszukiwanie inspirujących historii i postaci, których sposób patrzenia na świat i życiowe wybory mogą być dla innych wskazówką. I sposób na pokazanie, że czasem tuż obok jest ktoś, kto zasługuje na miano autorytetu, choć ten ktoś wcale się tym nie chwali, ani o to nie zabiega. - A w czasach kiedy tych autorytetów potrzebujemy coraz bardziej, warto takie osoby odkrywać - podkreśla ceniona dziennikarka naszej stacji, na co dzień znana m.in. z tego, że twardo odpytuje polityków.

Choć „Radioportret" to propozycja weekendowa, w której nie zabraknie zabawnych anegdot i ciekawostek związanych z regionem, to znajdą się w niej także trudne pytania i ważne odpowiedzi. - Ta audycja ma pokazać, że warto być sobą, że warto podążać za marzeniami, że warto realizować czasem najbardziej szalone pomysły, bo dopiero wtedy żyjemy na sto procent - dodaje Anna Popławska. - Nie tylko dla siebie.

„Radioportret” zadebiutuje na naszej antenie w sobotę 6 kwietnia o godz. 13:00.

Tymczasem to nie koniec wiosenno-letnich niespodzianek na naszej antenie. Słuchajcie nas Państwo zatem uważnie (i zaglądajcie na nasz portal, FB, TT i Instagram) - bo codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy i po kolei ujawniać, jak prezentować się będą nowe i odświeżone elementy naszej anteny.

red./ar

Czytaj więcej